برنامه متناسب با طرح درمانی بیمار

بسیاری از مراجعان نوتکس، بیماران تحت درمان هستند که در حال دریافت داروها و طی کردن روند درمانی خود زیر نظر پزشک متخصص هستند. به همین دلیل برنامه‌های تغذیه‌ای و درمانی نوتکس کاملا منطبق با روند درمانی بیمار و با هماهنگی پزشک، طراحی، اجرا و پایش می‌شود.

چرا برنامه تغذیه و ورزش باید متناسب با طرح درمان بیمار باشد؟

زماني كه افراد به برخي بيماري‌ها دچار مي‌شوند، بايد علاوه بر مداوا شدن و دريافت داروهاي مناسب،‌ تغذيه‌اي عالی هم داشته باشند. متناسب با نوع بيماري، نوع تغذيه‌اي هم كه براي فرد مناسب باشد، تفاوت دارد. اين كه در هنگام مواجه شدن با يك بيماري، چه تغذيه‌اي مي‌تواند مفيد باشد را پزشكان و متخصصان در اين زمينه تشخيص مي‌دهند. پس در اين موارد، افراد مي‌توانند با مراجعه به مراكزي كه اين كار را به صورت تخصصي انجام مي دهند، يك برنامه غذايي عالي دريافت كنند كه با نوع بيماري آن‌ها هم تناسب داشته باشد. يك برنامه تغذيه مناسب مي‌تواند به بيمار كمك كند تا روند بهبودي وی با سرعت بالاتري انجام گيرد.

تشخيص برنامه مناسب براي بيمار

اولين موضوع كه در تشخيص يك برنامه مناسب براي بيمار اهميت دارد، نوع بيماري وی است. در ابتدا بيماري فرد به طور كامل سنجيده شده و سپس به بررسي اين موضوع پرداخته مي‌شود كه بدن او براي بهبودي به چه موادي نياز دارد. در برخي موارد ممكن است نياز به پروتئين يا ويتامين وجود داشته باشد و برخي مواقع هم حتي ممكن است فيبر و كربوهيدرات نياز باشد؛ با توجه به اين نياز، برنامه غذايي مناسب تشكيل مي‌شود. متخصصان در اين زمينه سعي مي‌كنند آن دسته از مواد غذايي را در برنامه بيمار مورد استفاده قرار دهند كه مواد معدني يا پروتئيني مورد نياز براي بدن او را تامين كنند. اين گونه فرد بيمار كه در كنار خوردن داروهاي خود، از مواد پر انرژي و سالم غذايي هم استفاده مي‌كند، به سرعت بهبودي خود را به دست خواهد آورد.

دريافت برنامه غذايي براي يك فرد بيمار

همان طور كه اشاره كرديم، داشتن يك برنامه غذايي مناسب و پرانرژي مي‌تواند روند درمان بيماري را سرعت بخشد. اما نكته مهم اين است كه اين برنامه را از كجا يا از چه كساني دريافت كنيم. با توجه به اين كه فرد بيمار به طور معمول در حالت جسماني ضعيفي قرار دارد، انتخاب يك برنامه غذايي اشتباه مي‌تواند حتي حال او را بدتر كند. به همين دليل، براي دريافت يك برنامه غذايي مناسب كه بتوان آن را در كنار مصرف داروها مورد استفاده قرار داد و به سلامت بيمار هم كمك كند، حتما بايد به متخصصان در اين زمينه مراجعه نمود.