برنامه تغذیه و ورزش اختصاصی برای هر متقاضی

یکی از ویژگی‌های مهم پکیج‌های نوتکس این است که برنامه تغذیه و ورزش برای هر فرد، کاملا به صورت اختصاصی و پس از مشاوره با او طراحی و ارائه می‌شود و به همین دلیل، رسیدن به بهترین نتیجه برای متقاضی تضمین می‌گردد.

برنامه تغذیه و ورزش اختصاصی برای هر متقاضی

تغذيه و ورزش را مي‌توان دو مورد از مهم‌ترين فاكتورهاي سلامتي افراد دانست كه وقتي همراه هم اجرا شوند، نتايجي فوق‌العاده خواهند داشت. افرادي كه اين دو را به خوبي رعايت كنند،‌ نه تنها به راحتي دچار بيماري نمي‌شوند، بلكه همواره سرشار از نشاط و سلامتي هستند. اين افراد هم چنين از لحاظ روحي هم شرايط مناسبي خواهند داشت و به طور معمول،‌ رفتاري بسيار خوب و سرشار از نشاط با ديگران دارند. اما كساني كه به تغذيه و ورزش خود توجه نكرده و در اين قضيه سهل انگاري نمايند، برخلاف گروه اول، دچار مشكلات و آسيب‌هاي زيادي خواهند شد. البته قسمت بد داستان آنجا خواهد بود كه بيش‌تر اين بيماري‌ها و مشكلات در زمان پيري و ناتواني گريبان گير اين افراد می‌شود. در ادامه بيش‌تر در مورد اهميت هر یک از آن‌ها توضيح مي‌دهيم.

ورزش مداوم

يكي ديگر از فاكنورهاي سلامتي، ورزش كردن است كه البته بايد به شكل صحيح آن و به طور مداوم انجام شود. ورزش علاوه بر اين كه افزايش قدرت جسمي و بدني افراد را در پي دارد،‌ روحيه آن‌ها را هم تا حد زيادي بالا مي‌برد كه اين موضوع باعث مقاومت‌شان در برابر مشكلات و مسائل گوناگون خواهد شد. البته ورزش حتما به معني باشگاه رفتن و انجام حرکات و رفتارهای ورزشی سنگین نيست،‌ بلكه در بسياري از موارد پياده‌‌روي و دويدن هم مي‌توانند ورزش‌هايي بسيار مناسب باشند. همان طور كه گفتيم،‌ چيزي كه بيش‌تر از نوع ورزش اهميت دارد، مستمر بودن آن و صحيح انجام دادن ورزش است. چرا كه انجام اشتباه برخي ورزش‌ها، حتي مي‌تواند به بدن ‌ما آسيب وارد كند.

تغذيه مناسب

شايد خيلي از افراد با شنيدن عنوان تغذيه مناسب، به فكر رژيم گرفتن و میل کردن غذاي كم بيافتند،‌ اما در واقع هميشه هم به این شکل نيست. بهترين مفهوم تغذيه سالم اين است كه بدانيم چه غذاهايي را در چه زمان‌هايي و چه مقدار مصرف كنيم. هر كدام از اين سه موضوع بسيار اهميت دارند و ناديده گرفتن آن‌ها مي‌تواند باعث به وجود آمدن يك رژيم غذايي نامناسب شود. پس نمي‌توان براي همه افراد كم غذا خوردن را تجويز كرد به اين دليل كه سلامتي آن‌ها اين گونه تامين مي‌شود؛ شايد برخي از افراد نياز به تغذيه بيشتري نیز داشته باشند. بايد دقت كرد كه از غذاهاي سالم و پر انرژي استفاده شود و از خوردن غذاهاي پركالري و چرب، در حد امكان خودداري نمود.